Aktualności, Trenerzy, Zdrowie

Jak wygląda mój dzień? 10 nawyków ludzi sukcesu.

Dzisiaj chciałem się z Wami podzielić, tym jak wygląda mój zwykły dzień. Od czego rozpoczynam dzień i czym się kieruję robiąc poszczególne rzeczy. Śledząc wielu ludzi sukcesu, najlepszych trenerów, sportowców i ogólnie ludzi, którym się bardzo dobrze powodzi okazuje się, że mają oni wszyscy wiele zbieżnych zachowań i pozytywnych nawyków. Wierzę, że konkretny plan na cały dzień jest niezwykle istotny w dążeniu do wymarzonych rezultatów.

  1. WCZEŚNIE WSTAJĄ. Mój budzik od niedawna dzwoni regularnie o godzinie 5.30. Nie wstałbym o tej godzinie, gdybym nie spał minimum 7 godzin, dlatego kładę się spać o godzinie 22.30. Przy codziennym wysiłku fizycznym i pracy trenerskiej, gdzie wkłada się dużo energii te 7 godzin snu, regeneracji jest dla mnie niezbędne. O tej porze roku za oknem jest oczywiście ciemno i gdy wychodzę z mieszkania widzę jak wszystkie światła u innych mieszkańców są jeszcze zgaszone. Napawa mnie to dumą i motywacją do pracy. Trzeba pamiętać, że żeby osiągnąć coś nieprzeciętnego musimy podjąć tego typu, niekonwencjonalne działania. Nie oczekujmy super wyników, jeśli nie wkładamy w coś super wysiłku.
  2. REGULARNIE ĆWICZĄ I ZDROWO ODŻYWIAJĄ SIĘ. Po przebudzeniu piję kawę, odżywkę białkową i przygotowuję sobie moją mieszankę na trening (BCAA, Beta Alanina, węglowodany Agisko). O godzinie 6.00 jestem na siłowni i do godziny 7.00 robię moje rutynowe ćwiczenia z Freeletics poparte dynamiczną rozgrzewką i solidnym rozciąganiem. W trakcie tych ćwiczeń słucham zazwyczaj audiobooka z rozwoju osobistego. Uwielbiam wykorzystywać czas w ten sposób, gdy jednocześnie trenuję swoje ciało i umysł.
  3. MAJĄ DOSKONAŁE NAWYKI, KTÓRE REALIZUJĄ DZIEŃ PO DNIU. Po prysznicu udaję się do biura, w którym jestem mniej więcej od 7.00 do 8.00. W tym czasie realizuję wyznaczone cele związane z pracą biurową (obsługa sklepu internetowego, planowanie treningów, pisanie bloga i inne czynności związane z moją działalnością trenerską). Po pracy w biurze po godzinie 8.00 jest czas na pożywne śniadanie. To będzie zazwyczaj owsianka z różnego rodzaju nasionami i owocami lub jajecznica. Do tego witaminy C, D oraz tran.
  4. DBAJĄ O RELACJE Z INNYMI. Podczas śniadania mam czas dla rodziny. Jemy wspólny posiłek i rozmawiamy ze sobą oraz przygotowujemy dzieci do przedszkola. Przed godziną 9.00 zawozimy dzieci do przedszkola i udaję się do pracy na treningi tenisowe z moimi podopiecznymi.
  5. CIĄGLE SIĘ UCZĄ. Zazwyczaj od godziny 9 do 12 jest to czas, gdy pracuję na korcie. Ostatnio ukończyłem parę kursów trenerskich i ciągle wprowadzam nowe, sprawdzone metody treningowe. Swój warsztat trenerski stale staram się poszerzać i dawać ciągle coraz więcej swoim podopiecznym. Zdaję sobie sprawę, że brak rozwoju to jest cofanie się.
  6. DOBRZE SIĘ KOMUNIKUJĄ. Po treningu oddzwaniam na nieodebrane połączenia, odpisuję na maile i sprawdzam Facebook’a i Instagrama. W trakcie treningu lub zaraz po wypijam odżywkę białkową.
  7. REGENERUJĄ SIĘ I ROBIĄ TO, CO SPRAWIA IM PRZYJEMNOŚĆ. Po treningu jemy obiad wspólnie z Karoliną. Mamy trochę czasu dla siebie i ucinamy sobie popołudniową drzemkę, która nigdy nie trwa dłużej niż 30 minut. Nie wyobrażam sobie dnia, który miałby trwać bez przerwy na drzemkę od 5:30 do 22:30. Po takiej chwili, gdy zamknę oczy mam znowu dużo energii na resztę dnia.
  8. DUŻO PRACUJĄ. Około 14-15 ponownie jestem na korcie lub prowadzę trening przygotowania fizycznego. Kończę około 17-18.
  9. POMAGAJĄ INNYM. Następnie spędzam czas z synkiem grając w tenisa, w piłkę, badmintona, tenis stołowy czy jedziemy na gimnastykę. Kończymy około 19 i później będąc w domu jestem tylko na rodziny.
  10. DUŻO CZYTAJĄ. Przed pójściem spać staram się czytać zawsze minimum przez 30 minut.

 

Odkąd stworzyłem swoje nawyki i mam konkretny plan na cały dzień, czuję się dużo bardziej spełniony. Mam więcej energii, która wciąż się odnawia. Mając konkretne nawyki dużo łatwiej jest utrzymać wcześniej wyznaczone przeze mnie standardy. Jeżeli nie masz jeszcze swoje planu dnia, to zachęcam Cię do zrobienia go jak najszybciej. Zobaczysz, że warto!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s